Ragmi Mustafa: Presim mbështetje më të fuqishme nga Kosova dhe Shqipëria - Bota Sot
Ragmi Mustafa: Presim mbështetje më të fuqishme nga Kosova dhe Shqipëria

Aktuale

Ragmi Mustafa: Presim mbështetje më të fuqishme nga Kosova dhe Shqipëria

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 08:48
Kryetari i sapozgjedhur i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa

Kryetari i sapozgjedhur i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa, ka vlerësuar se kjo fitore e tij tregon se Partia për Veprim Demokratik (PVD) është subjekt i së ardhmes.

Ai ka thënë se Këshilli të cilin do ta drejtojë gjatë këtij mandati do të jetë mekanizëm shtesë për realizimin e lirive individuale e kolektive të shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

Në një intervistë për gazetën “Epoka e re”, Mustafa ka bërë me dije se prioritete do t’i ketë cilësinë në arsim, kulturën, informimin si dhe përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe.

Ai ka thënë se pret mbështetje më të fuqishme nga Kosova dhe Shqipëria si dhe një rol më aktiv të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...