“Zbulohet marrëveshja sekrete Thaçi-Vuçiq” - Bota Sot
“Zbulohet marrëveshja sekrete Thaçi-Vuçiq”

Aktuale

“Zbulohet marrëveshja sekrete Thaçi-Vuçiq”

Nga: P.R Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 06:56
Aleksandar Vuçiq dhe Hashim Thaçi

Profesor, doktor Binak Maxharraj, përmes një postimi në facebook, ka komentuar letrën e publikuar nga Robert Cooper, ku sipas saj Serbisë do t’i jepet veriu i Kosovës në këmbim të njohjes.

Maxharraj e ka quajtur këtë marrëveshje sekrete mes Thacit dhe Vuçiqit.

“Robert Cooper sa ishte ne Serbi këto ditë zbuloj një të fshehtë që e kishin bë "katilët" e korrigjimit të kufijve Aleksandër Vuçiq dhe Hashim Thaçi. Fshehtas, në errësirë të plotë Presidenti Hashim Thaçi qenka pajtuar më Aleksandër Vuçiqin për ta plotësuar kërkesën, dëshirën dhe ëndrrën e kamotshme të Serbisë që në këmbim për njohjen e Kosovës, Serbisë të ia japë Veriun e Kosovës”, shkruan Maxharraj.

Image
Binak Maxharraj

“Kjo Marrëveshje sekrete tregonë se mençuria dhe inteligjenca e Hashim Thaçit është nën nivelin e një fëmije 10 vjeç, i cili nuk e dinë së çka do të thotë dhe çfarë vlere ka Veriu për Kosovën

Te ia japish Serbisë Veriun e Kosovës në këmbim me njohjen nga Serbia do të thotë është njësoi sikur te ia heqësh Kosovës kokën. A mund te jeton trupi pa kokë.

Por, të ia japish Veriun e Kosovës Serbisë qoftë edhe me shpëtimin e Hashim Thaçit nga Specialja, prapë nuk ia vlenë, sepse Veriu nuk mund të këmbehet më një njeri të pavlerë i cili ia kthen shpinën atdheut te vetë duke e qitë atë ne pazar për shitje”, përfundon shkrimin e tij, Profesor, doktor Binak Maxharraj, përcjellë “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...