Haradinaj për Serbinë: O do të disiplinohen, o masat do të rriten - Bota Sot
Haradinaj për Serbinë: O do të disiplinohen, o masat do të rriten

Aktuale

Haradinaj për Serbinë: O do të disiplinohen, o masat do të rriten

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 20:14
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Serbia duhet t’i ndalë veprimet e saj karshi Kosovës.

“Nuk mund edhe të dialogosh edhe të kërcënosh. Nëse na kërcënon ti edhe në të kërcënojmë. Ne po kërcënojmë me masa legjitime”, ka thënë Haradinaj, duke folur për masën ekonomike të vënë nga Qeveria e Kosovës për produktet serbe.

Haradinaj ka theksuar se nëse Serbia nuk disiplinohet, masat mund të rriten.

“E vetmja mënyrë që të normalizohet gjendja është disiplinimi i Serbisë. O kanë me u disiplinu, me u ndal – ta respektojnë ekzistencën e Kosovës në planin e brendshëm dhe të jashtëm o këto [masat] vetëm do të acarohen. Kam thënë se mund të dramatizohen marrëdhëniet Kosovë – Seri”, ka thënë Haradinaj në Info Magazine.

“Nuk e quaj me rrezik të sigurisë”, ka shtuar kryeministri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...