Vrasja e kolonelit, ky njeri duhet të ftohet nga Gjykata Speciale: “Do ta vrasim Ahmet Krasniqin” - Bota Sot
Vrasja e kolonelit, ky njeri duhet të ftohet nga Gjykata Speciale: “Do ta vrasim Ahmet Krasniqin”

Aktuale

Vrasja e kolonelit, ky njeri duhet të ftohet nga Gjykata Speciale: “Do ta vrasim Ahmet Krasniqin”

Nga: P.R Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 07:35
Kol.Ahmet Krasniqi para Ushtarëve të tij në Bazën Ushtarake në Papaj në Shqipëri!

Sefedin Krasniqi, bashkëpunëtor i kolonel Ahmet Krasniqit dhe njohës i zhvillimeve politike në Kosovë e më gjerë, përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka shkruar se Bardhyl Mahmuti duhet të ftohet nga Gjykata Speciale.

Sipas tij, Mahmuti në shumë tubime ka thënë se “o ta vrasim Ahmet Krasniqin”.

“Vrasje e Ahmet Krasniqit është vrasje e lajmëruar, sepse dy herë në Suedi, në tubime të bashkatdhetarëve, Bardhyl Mahmuti e ka thënë, pa asnjë hezitim, " do ta vrasim Ahmet Krasniqin". Madje herën e dyte e ka thënë vetëm disa orë para vrasjes së kolonelit në Tiranë. Pra, nëse Gjykata Speciale do ta trajtojë edhe vrasjen e kolonelit, e sipas të gjitha gjasëve po, atëherë Bardhyl Mahmuti duhet të fohet si deshmitar për të treguar se nga e kishte marrë informatën, kur, ku dhe nga kush ishte marrë vendimi, sepse Bardhyli ka folur në cilësinë e përfaqësuesit politik të UÇK-së!? Njerëzit që ia kanë bërë pyetjen janë gjallë. Hydajet Hyseni ka qenë i pranishëm gjithashtu! Këto dite, personalisht, do t'i shkruaj prokurorit Smith”, ka shkruar Krasniqi, përcjellë “Bota sot”.

Image
Bardhyl Mahmuti
Image
Sefedin Krasniqi
Image
Postimi nga Sefedin Krasniqi
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...