Ministri Berisha vizitoi kadetët e FSK-së në Kroaci - Bota Sot
Ministri Berisha vizitoi kadetët e FSK-së në Kroaci

Aktuale

Ministri Berisha vizitoi kadetët e FSK-së në Kroaci

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 16:14
Pamje nga takimi

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, gjatë qëndrimit në Kroaci, vizitoi edhe Akademinë Ushtarake dhe Qendrën e Përgjithshme të Zhvillimit Ushtarak ”Dr. Franjo Tuxhman’’, ku u prit nga gjenerali Mate Padjen me bashkëpunëtorë, si dhe zhvilloi një takim me kadetët e FSK-së të cilën po vijojnë shkollimin profesional atje.

Me këtë rast, ministri Berisha u njoh nga afër për kapacitetet shkollore, edukative,  arsimore dhe trajnuese të Qendrës së Përgjithshme për Zhvillim Ushtarak, si dhe me kuadrin profesional dhe me  mundësitë që ofron kjo qendër për Kosovën në përgatitjen dhe shkollimin e kuadrit ushtarak.

Sipas një komunikateë të MFSK-së, ministri Berisha zhvilloi një takim të përbashkët me kadetët e FSK-së, që studiojnë  në këtë akademi,  të cilët i përgëzoi për arritjet e tyre shkencore dhe i inkurajoi që të vazhdojnë me sukseset e tyre në dobi të detyrave që i presin, në të ardhmen në FSK, pas përfundimit të studimeve të tyre.

Kadetët e FSK-së u shprehen mjaft mirënjohës për vizitën e ministrit Berisha dhe njëherit i paraqitën  atij disa kërkesa procedurale për të cilat ata kanë nevojë gjatë kohës së qëndrimit të tyre në Kroaci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...