Shovinisti Daçiç, sapo arriti t’ia grabisë edhe një njohje Kosovës - Bota Sot
Shovinisti Daçiç, sapo arriti t’ia grabisë edhe një njohje Kosovës

Aktuale

Shovinisti Daçiç, sapo arriti t’ia grabisë edhe një njohje Kosovës

Nga: N.Sh Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 19:14
Ivica Daçiç, Suef Mohamed-El-amin

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, gjatë ditës së djeshme ka mbajtur një konferencë të përbashkët me homologun e tij nga Bashkimi i Komorave, Suef Mohamed-El-amin, nga ku edhe kanë prezantuar dokumentin për tërheqjen e njohjes për pavarësinë e Republikës së Kosovës.

Sipas Daçiçit, ky është shteti i dhjetë që e tërheqë njohjen e Kosovës.

Për këtë çështje kryetari i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti, ka thënë se Daçiçi po lobon për tërheqjen e njohjeve të shtetit të Kosovës.

Ai përmes një postimi në Facebook, pyet se si mund të shpresohet te Serbia, transmeton gazeta “Bota sot”.

Më poshtë, shkrimi i plotë i Kurtit:

SHOVINISTI DAÇIÇ PO LOBON PËR TERHEQJEN E NJOHJEVE TË SHTETIT TË KOSOVËS. SAPO KA ARRITUR TI GRABISË NJË NJOHJE TJETËR VENDIT TONË.

SI MUNDET ENDE TË SHPRESOHET TEK SERBIA DHE "VULLNETI I SAJ KINSE EUROPIAN" E CILA PO MINON ÇDO PËRPJEKJE EKZISTENCIALE TË KOSOVËS?!

GJATË KËSAJ KOHE ÇFARË PO BËJNË QEVERITARËT TANË?!

A MUNDET QË SHTETI TË MBAHET VETËM ME DEKLARATA PREMTUESE PËR VIZAT, NDËRKOHË QË SHTETI PO JU THËRRMOHET NËN KËMBË?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...