Thaçi takohet me presidentin Macron - Bota Sot
Thaçi takohet me presidentin Macron

Aktuale

E premte, 16 nëntor 2018

Thaçi takohet me presidentin Macron

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 21:43
Thaçi dhe Macron

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar me homologun e tij francez, Emmanuel Macron, në Paris të Francës.

Thaçi është duke qëndruar atje për të shënuar njëqindvjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore.

Media ka siguruar një fotografi ku shihen dy presidentët duke i shtreguar dorën njëri tjetrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test