Veseli: Franca më skeptikja për vizat - Bota Sot
Veseli: Franca më skeptikja për vizat

Aktuale

Veseli: Franca më skeptikja për vizat

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 12:42
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka pranuar se shteti i Francës është më skeptiku sa i përket vendimit përfundimtar të heqjes së vizave të kosovarëve.

Ai pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka deklaruar se e  ka siguruar shtetin francez se kosovarët nuk do ta vërshojnë Evropën si Shqipëria ,Gjerorgjia pas përfundimit të këtij procesi.

Ai njëherit ka njoftuar se nesër do shkojë në Finlandë dhe më pas edhe në Bruksel sa i përket lobimit për vizat,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...