OSBE do të vazhdojë mbështetjen për sektorin e sigurisë publike - Bota Sot
OSBE do të vazhdojë mbështetjen për sektorin e sigurisë publike

Aktuale

OSBE do të vazhdojë mbështetjen për sektorin e sigurisë publike

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 14:35
Ekrem Mustafa në takim ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu, me të cilin diskutuan për bashkëpunimin e mirë që kanë Ministria e Punëve të Brendshme dhe misioni i OSBE-së në Kosovë.

Me këtë rast, ministri Mustafa theksoi se mision kryesor i MPB-së është siguria, për çka qeveria e Kosovës ka një angazhim të vazhdueshëm dhe gjithëpërfshirës për krijimin dhe ruajtjen e një ambienti të sigurt për të gjithë qytetarët e saj.

Ai falënderoi shefin e OSBE-së për përkrahjen e dhënë në ndërtimin e institucioneve të sigurisë në Kosovë, si dhe në shumë projekte të përbashkëta mes dy institucioneve.

Ndërsa Braathu i konfirmoi ministrit Mustafa se përkrahja e OSBE-së do të vazhdojë edhe më tutje, duke theksuar se zhvillimi i sektorit të sigurisë publike ka një rëndësi të madhe kudo nëpër botë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...