Haradinaj takon Ramën dhe Ramadanin, bisedojnë për FSK-në - Bota Sot
Haradinaj takon Ramën dhe Ramadanin, bisedojnë për FSK-në

Aktuale

Haradinaj takon Ramën dhe Ramadanin, bisedojnë për FSK-në

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 16:14
Ramush Haradinaj dhe rahman Rama

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me komandantin e FSK-së Rrahman Ramën dhe me zëvendësministrin e FSK-së Burim Ramadani.

Me Ramën dhe me Ramadanin,  Haradinaj tha se ka diskutuar për tranzicionin e FSK-së si dhe për angazhimin ndërinstitucional në forcimin e institucioneve të sigurisë.

Postimi i Haradinajt në Facebook:

Tranzicioni i FSK-së, sikurse edhe Strategjia e Sigurisë së Kosovës do të kontribuojnë në sigurinë e Kosovës dhe të rajonit. Në takimin me Komandantin e FSK-së, Gjenerallejtënant Rrahman Rama, dhe zëvëndësministrin për FSK, Burim Ramadani, diskutuam për angazhimin ndër-institucional në forcimin e institucioneve të sigurisë në vend.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...