Jeremiq tregon kush e mundësoi takimin Thaçi-Putin - Bota Sot
Jeremiq tregon kush e mundësoi takimin Thaçi-Putin

Aktuale

Jeremiq tregon kush e mundësoi takimin Thaçi-Putin

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 19:08
Ish-ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq

Ish-ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se takimi i presidentit të Rusisë, Vladimir Putin dhe atij të Kosovës, Hashim Thaçi në Paris është mundësuar nga presidenti Aleksandër Vuçiq.

Ai në një postim në Facebook shkruan se “kjo është pasojë direkte e vizitës së tetorit të Vuçiqit në Moskë, ku ia prezantoi Putinit planin e tij dhe të Thaçit për ‘demarkacion’, që nënkupton edhe anëtarësimin e Kosovës në OKB”.

“Turp mbi turpin. Kjo nuk do të ndalet derisa në krye të shtetit është palaço i paturp dhe paskrupullt”, shkruan Jeremiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...