Haradinaj flet për takimin Thaçi-Putin, ja çfarë thotë - Bota Sot
Haradinaj flet për takimin Thaçi-Putin, ja çfarë thotë

Aktuale

Haradinaj flet për takimin Thaçi-Putin, ja çfarë thotë

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 20:55
Periskopi

Ramush Haradinaj është pyetur për takimin e presidentit Thaçi me presidentin rus Vladimir Putin.

Ai është shprehur skeptik lidhur me takimin, duke thënë se nuk sheh ndonjë ndryshim në sferën e interesit.

Haradinaj ka theksuar që është më mirë të fokusohemi në bisedime me aleatët tanë. Kosova sipas tij, i takon sferës së interesit amerikane dhe jo ruse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...