Ministri ia kthen shpinën Haradinajt për ta mbrojtur ish-shefin e tij: Po i përzien kompetencat - Bota Sot
Ministri ia kthen shpinën Haradinajt për ta mbrojtur ish-shefin e tij: Po i përzien kompetencat

Aktuale

Ministri ia kthen shpinën Haradinajt për ta mbrojtur ish-shefin e tij: Po i përzien kompetencat

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 19:25
Krerët e shtetit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka komentuar deklaratat e shefit të tij, Ramush Haradinaj, për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi.

Kryeministri Haradinaj deklaroi se nëse Presidenti Thaci vazhdon me idenë për ndryshimin e kufijve, që sipas Haradinajt, do të thotë ndarje e Kosovës, mund të shkarkohet.

Tahiri, i cili është nënkryetar i PDK-së, e cilëson si të ngutshme deklaratën e shefit të tij, Haradinajt, për presidentin Thaçi.

Ministri i Drejtësisë thotë se Kryeministri nuk mund të tregojë nëse duhet shkarkuar Presidenti dhe se kjo është përzierje e kompetencash.

Duke komentuar deklaratat e Haradinajt se bisedimet e Thaçit me Vuçiqin nuk po karakterizon nga transparenca, Tahiri ka thënë se Thaçi ka qenë më transparent se kurrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...