Kadri Veseli dhe Aida Dërguti në një selfie rrugës për Helsink - Bota Sot
Kadri Veseli dhe Aida Dërguti në një selfie rrugës për Helsink

Aktuale

Kadri Veseli dhe Aida Dërguti në një selfie rrugës për Helsink

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 12:54
Kadri Veseli, Pia Stjernvall dhe Aida Dërguta

Ambasada e Finlandës në Kosovë, ka publikuar një foto në Facebook, ku shihet ambasadorja finlandeze, Pia Stjernvall bashkë me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin dhe deputeten e PSD-së, Aida Dërgutin.

Ambasada finlandeze njofton se ata u nisën dje drejt kryeqytetit të Hungarisë.

“Ambasadorja e Finlandës, Pia Stjernvall dhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kolegët e tij, dje u nisën drejt Helsinkit për një vizitë dy ditore”, shkruhet në postim.

Më tej, Ambasada e Finlandës njofton se pas mesnatës ia dolën të mbërrinin në aeroportin e Helsinkit, duke shpjeguar programin e këtij udhëtimi të delegacionit kosovar.

“Megjithë sfidat si ajo e anulimit të fluturimit, mbrëmë pas mesnatës ia dolën të uleshin në aeroportin e Helsinkit-Vantaa.

Delegacioni i Kosovës do të ketë një program të ngjeshur takimesh mbi sundimin e ligjit, marrëdhëniet ekonomike, bashkëpunimin universitar dhe diasporën që jeton në Finlandë. Sot, Kryetari Veseli, do të pritet nga Kryetarja e Parlamentit të Finlandës, Paula Risikko”, shkruhet në postimin e Ambasadës finlandeze.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...