Të enjten seanca e jashtëzakonshme për politikën e jashtme - Bota Sot
Të enjten seanca e jashtëzakonshme për politikën e jashtme

Aktuale

Të enjten seanca e jashtëzakonshme për politikën e jashtme

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 12:04
Kryesia e Kuvenditak

Në mbledhjen e sotme, Kryesia e Kuvendit ka vendosur që të enjten të mbahet seanca e jashtëzakonshme për politikën e jashtme.

Në ndërkohë, në këtë mbledhje është vendosur që vazhdimi i seancave të papërfunduara të mbahet të premten në ora 10:00 ndërsa po në këtë ditë do të ketë edhe seancë të re me fillim nga ora 14:00.

Në mbledhjen e kryesisë kanë qenë të pranishëm të gjithë shefat e grupeve parlamentare.

Të premten, seanca e thirrur si e jashtëzakonshme për të diskutuar politikën e jashtme të Kosovës, dështoi.

Mungesa e ligjvënesve dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, shtyri thirrësin e këtij debati, LDK-në, të tërhiqet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...