Rakiq thotë se po të mos tërhiqej ROSU do të bëhej luftë, jep emrin e të arrestuarit të tretë - Bota Sot
Rakiq thotë se po të mos tërhiqej ROSU do të bëhej luftë, jep emrin e të arrestuarit të tretë

Aktuale

Rakiq thotë se po të mos tërhiqej ROSU do të bëhej luftë, jep emrin e të arrestuarit të tretë

Më: 23 nëntor 2018 Në ora: 08:09
Goran Rakiq

Kryetari i Mitrovicës së Veriut ka vazhduar të deklarohet për mediat serbe në lidhje me ngjarjet e stoshme atje.

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka pasur një aksion në këtë pjesë, ku ka arrestuar disa persona. 

Raportohet për katër të arrestuar, kurse Rakiq deri tani ka dhënë emrin e tre personave.

Rakiq ka përshkruar versionin e tij të ngjarjes duke thënë se Njësia Speciale hyri në banesën e Dragisha Markoviq, polic i Kosovës dhe dy qytetarëve të tjerë, Sasha Quriçiq dhe Milosh Roshiq. Rakiq thotë se Policia i ka njoftuar se aksioni po bëhej në lidhje me vrasjen e Ivanoviqit.

"Por, unë dyshoj për këtë gjë. Unë dyshoj se arrestimet kanë të bëjnë me zhvillimet e djeshme"; tha Rakiq,

"Në rast se ROSU nuk do të tërhiqej, do të kishte luftë", tha mes tjerash Rakiq. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...