Haradinaj thotë se nëse bie Qeveria merr me vete edhe Thaçin dhe Veselin - Bota Sot
Haradinaj thotë se nëse bie Qeveria merr me vete edhe Thaçin dhe Veselin

Aktuale

Haradinaj thotë se nëse bie Qeveria merr me vete edhe Thaçin dhe Veselin

Më: 30 nëntor 2018 Në ora: 19:58
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do të tërhiqet nga qëndrimi për mos-ndryshim kufijsh dhe për taksën ndaj Serbisë, edhe nëse kjo i kushton me rrëzimin e qeverisë që ai udhëheq.

Në një intervistë për Interaktiv, Haradinaj ka thënë se Kosovën e 17 shkurtit 2008, nuk mund ta zhbëjë askush dhe as presidenti.

Nëse largohet ai nga posti, tha se do t’i marrë me vete edhe Hashim Thaçin e Kadri Veselin.

Haradinaj vazhdon të besoj se ndryshimi i kufijve bëhet vetëm me luftë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...