Serbët fusnin mallra ilegalisht në Kosovë, ndalohen nga KFOR-i - Bota Sot
Serbët fusnin mallra ilegalisht në Kosovë, ndalohen nga KFOR-i

Aktuale

Serbët fusnin mallra ilegalisht në Kosovë, ndalohen nga KFOR-i

Më: 30 nëntor 2018 Në ora: 22:39
KFOR

Një kombi me targa të Serbisë është ndaluar nga KFOR-i në Zubin Potok, njofton Policia e Kosovës.

Në këtë kombi që ishin duke e vozitur dy të dyshuar serb, shtetas të Serbisë, kishin ngarkuar mallra të ndryshme, pa dokumentacion.

Me vendim të prokurorit kombi dhe mallrat janë dërguar në terminal doganor.

Rasti shkon në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...