‘S’mund t’i gjesh dy vende si SHBA dhe Kosova që kanë shoqëri të mirë’ - Bota Sot
‘S’mund t’i gjesh dy vende si SHBA dhe Kosova që kanë shoqëri të mirë’

Aktuale

‘S’mund t’i gjesh dy vende si SHBA dhe Kosova që kanë shoqëri të mirë’

Më: 3 dhjetor 2018 Në ora: 17:12
Ambasadori i ri i SHBA-së në vendin tonë, Philip Kosnett, ka shprehur gatishmërinë e tij për të bashkëpunuar me Qeverinë e Kosovës, pa marrjes së detyrës së re.

Ambasadori i ri i SHBA-së në vendin tonë, Philip Kosnett, ka shprehur gatishmërinë e tij për të bashkëpunuar me Qeverinë e Kosovës, pa marrjes së detyrës së re.

Ai pas takimit me kreun e Ekzekutivit Ramush Haradinaj, deklaroi se nuk mund të gjesh dy vende sikurse janë SHBA dhe Kosova që kanë një shoqëri të mirë.

“Është privilegj që e shoh Haradinaj pas kaq viteve. Nuk mundesh me i gjet dy vende si SHBA dhe Kosova që kanë një shoqëri të mirë. Jemi në një moment historik ku njerëzit marrin vendime dhe vendimet e tyre do të kujtohet gjatë. Mezi pres të bashkëpunoj me Qeverinë e Kosovës”, ka thënë diplomati amerikan.

Ndërsa, kryeministri Haradinaj tha se ka përgëzuar ambasadorin e ri amerikan për marrjen e detyrës së re.

“Shfrytëzova rastin ta uroj për postin që e ka marrë për të mirën e Kosovës, për të mirën e Amerikës. I premtova bashkëpunim të sinqertë. Kënaqësi që jemi bashkë", tha Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...