Haradinaj: Agim Bahtiri është simpatik, por nuk ka fuqi për ta bashkuar Mitrovicën - Bota Sot
Haradinaj: Agim Bahtiri është simpatik, por nuk ka fuqi për ta bashkuar Mitrovicën

Aktuale

Haradinaj: Agim Bahtiri është simpatik, por nuk ka fuqi për ta bashkuar Mitrovicën

Më: 3 dhjetor 2018 Në ora: 23:11
Ramush Haradinaj dhe Agim Bahtiri

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka vlerësuar se ideja e Agim Bahtirit për ta bashkuar Mitrovicën është për tu respektuar por sipas tij ai nuk ka fuqi ligjore për ta jetësuar atë.

Ndërsa e ka quajtur Bahtirin simpatik, Haradinaj tha se asnjëri kryetar nuk mund të marr vendime jasht komunës që ai udhheq.

”Agim Bahtiri është simpatik dhe e kam shumë mik. Por tani ai nuk është vendim jetik”.

”Askush s’mund të vendos për jashta komunës së tij. Ai ka shprehur kërkesë por nuk e ka fuqinë ligjore jashta komunës së tij”.

”Kjo është shprehje e një vullneti të caktuar, por nuk merr efekt ligjor. Juniku është ndarë nga Deçani, por Juniku s’merr asnjë vendim dhe s’ka asnjë të drejtë”.

”Jemi mësuar me Agim Bahtirin, është një ide simpatike por nuk mendoj që nuk do ta prishte ai ndonjë situatë. E dijnë të gjithë se një komunë s’mund të marr vendime për një komunë tjetër”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...