Opozita lëshon mbledhjen e Kryesisë - Bota Sot
Opozita lëshon mbledhjen e Kryesisë

Aktuale

Opozita lëshon mbledhjen e Kryesisë

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 18:02
Kryesia e Kryesia

Pak minuta pasi ka filluar mbledhja e Kryesisë opozita ka lëshuar këtë mbledhje. LDK dhe VV, kanë braktisur mbledhjen.

Mbledhjen e kryesisë e ka thirrur kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pasi që në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga opozita janë gjetur  edhe emrat e dy deputete të LDK-së që gjenden në Amerikë.

Ato janë Vjosa Osmani dhe Doruntina Maloku.

Veseli ka thirrur mbledhjen e kryesisë për të sqaruar këtë çështje dhe për të parë nëse ajo do të vazhdohet sonte ose jo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...