Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës - Bota Sot
Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës

Aktuale

Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 22:47
Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli po qëndron në një bazë ushtarake amerikane ku po sheh nga afër pajisjet ushtarake që Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’ia dhurojnë Ushtrisë së Kosovës gjatë fazës tranzitore.

Image

 

Kadri Veseli ka rikonfirmuar sonte sërish nga baza ushtarake amerikane se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor dhe për këtë ai ka thënë se ska kthim mbrapa dhe se Kosova e ka mbështetjen e plotë të aleatit të përhershëm – SHBA.

Image

 

Veseli ka thënë se Ushtria e Kosovës do të jetë faktor paqe në rajon dhe do të jetë aleate e NATO-s nëpër misionet e paqeruajtëse në botë.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...