Pacolli i përgjigjet Lavrovit: Serbia mbetet i vetmi kërcënim për Ballkanin - Bota Sot
Pacolli i përgjigjet Lavrovit: Serbia mbetet i vetmi kërcënim për Ballkanin

Aktuale

Pacolli i përgjigjet Lavrovit: Serbia mbetet i vetmi kërcënim për Ballkanin

Më: 7 dhjetor 2018 Në ora: 14:24
Behgjet Pacolli

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov është gabim sa i përket deklaratës së tij për Ushtrinë e Kosovës.

Pacolli ka thënë se Serbia mbetet i vetmi kërcënim për paqen në Ballkan. Këto komente Pacolli i bëri përmes një postimi në Twitter, duke iu kundërpërgjigjur kështu deklaratës së Lavrovit, i cili kishte shkruar se Kosova mbetet burimi kryesor i paqëndrueshmërisë rajonale dhe se po bënë provokime të ndryshme.

“Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Lavrov është gabim. Serbia mbetet i vetmi kërcënim për paqen në Ballkan dhe i vetmi burim i paqëndrueshmërisë. Kosova është bashkuar me kombet paqeruajtëse në botë. Askush nuk duhet të frikësohet nga Forcat e Armatosura të Kosovës, ata do t’i shërbejnë paqes dhe kanë vetëm mision mbrojtës”, ka shkruar Pacolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...