Arrestohen dy personat që kërcënuan me jetë drejtorin e KEK-ut - Bota Sot
Arrestohen dy personat që kërcënuan me jetë drejtorin e KEK-ut

Aktuale

Arrestohen dy personat që kërcënuan me jetë drejtorin e KEK-ut

Më: 8 dhjetor 2018 Në ora: 21:09
Njazi Thaqi

Dy persona janë arrestuar sot nga policia pasi të njëjtit dyshohet se mbrëmë kanë kërcënuar me jetë drejtorin e KEK’ut Njazi Thaqi. Me urdhër të Prokurorit të Shtetit të arrestuarit janë dërguar qendrën e mbajtjes për 48 orë.

Kamerat e sigurisë dolën vendimtare në kapjen e dy personave të dyshuar. Ende pa kaluar 24 orë nga momenti kur ata kërcënuan  drejtorin e Korporatës Energjetike të Kosovës Njazi Thaqi.

Ky i fundit i ka thënë medias se nuk i njeh njerëzit të cilët i zunë pritën dhe i kërkuan punësime ilegale në këmbim të jetës.

Rreth orës 17:00 në hyrje të banesës së tij në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë dy persona ia zunë pritën Njazi Thaqit.

“Tu u fut në banesë kanë ardhë dy persona, të cilët për mua kanë qenë të panjofshëm. Më kanë thirr në emër dhe kanë tentu me ma dhanë një letër në të cilën ishin dy emra të cilët u dashka me i punësu”, tha Thaqi.

E nëse Thaqi nuk bën një gjë të tillë u kërcënua edhe me vrasje.

Shkak për gjithë këtë sipas drejtorit të KEK’ut është një konkurs për vende të lira pune i hapur nga Korporata që ai drejton.

Pa kaluar 24 orë nga kërcënimi policia i ka kapur dy të dyshuarit.

Ata u kapën falë filmimeve të kamerave të sigurisë në këtë lagje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test