Kryeministri Haradinaj shëtitet në bjeshkët e Shalës - Bota Sot
Kryeministri Haradinaj shëtitet në bjeshkët e Shalës

Aktuale

Kryeministri Haradinaj shëtitet në bjeshkët e Shalës

Më: 9 dhjetor 2018 Në ora: 16:57
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj këtë të diel së bashku me bashkpunëtorët e tij nga Mitrovica kanë vizituar bjeshkët e Shalës.

Në foto me Haradinajn shihet edhe Asllan Isufi, drejtori i Drejtorisë së Mjedisit, i cili ka konfirmuar se bashkë me kryemibnistrin dha bashkëpunëtorë tjerë kanë vizituar bjeshkët veriore të Kosovës.

“Po sot kryeministri ka vizitu bjeshkët më veriore të Kosovës, më saktë në bjeshkët e Shalës. Në shoqëri të bashkpuntorëve të tij nga Mitrovica”, ka thënë Isufi për kallxo.com

Arsyeja e vizitës sipas Isufit ishte për relaks dhe për t’i parë nga afër bukuritë veriore të Kosovës.

“Jemi ngjitur deri në majën e quajtur “Maja e Mprehtë” që është në zonën më të thellë në veri të Kosovës”, ka shtuar në fund Isufi.

Ndryshe nga kjo bjeshkë mund të shihet i gjithë territori i Kosovës dhe më gjerë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...