Haxhiu: Haradinaj po tenton t’ua mbyllë gojën prokurorëve që po merren me rastin e rritjes së pagës së tij - Bota Sot
Haxhiu: Haradinaj po tenton t’ua mbyllë gojën prokurorëve që po merren me rastin e rritjes së pagës së tij

Aktuale

Haxhiu: Haradinaj po tenton t’ua mbyllë gojën prokurorëve që po merren me rastin e rritjes së pagës së tij

Më: 11 dhjetor 2018 Në ora: 11:05
Albulena Haxhiu

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas paralajmërimeve të kryeministri Ramush Haradinaj, se nga e marta, të gjithë prokurorët specialë do të përfitojnë shtesa për punën e tyre në hetimin e veprave që lidhen me korrupsionin.

Haxhiu ka thënë se Haradinaj po tenton t’ua mbyllë gojën prokurorëve që po merren me rastin e ngritjes së pagës së tij.

“Sipas i informacioneve që i kemi, kallëzimin penal që e kemi deponuar për vendimin e paligjshëm të Qeverisë Haradinaj, për ngritjen e pagave për vete, është duke e trajtuar Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës. Paralajmërimi i Haradinajt, për shtesa prokurorëve të Prokurorisë Speciale përveç tjerash është edhe tendencë për t’ia mbyllur gojën prokurorëve specialë”, ka shkruar Haxhiu në Facebook.

“Për ta dëshmuar të kundërtën prokuroria duhet të veproj menjëherë karshi shkeljes penale të Kryeministrit dhe ministrave që e kanë votuar atë vendim të paligjshëm”, ka shkruar tutje ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...