Zeka-Haradinajt: Ti edhe me më ra në studio, unë të kapi përqafe - Bota Sot
Zeka-Haradinajt: Ti edhe me më ra në studio, unë të kapi përqafe

Aktuale

Zeka-Haradinajt: Ti edhe me më ra në studio, unë të kapi përqafe

Më: 12 dhjetor 2018 Në ora: 21:13
Zeka dhe Haradinaj

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka iu është përgjigjur akuzave të Nasim Haradinajt nga Organizatat e OVL UÇK’së se deputetët që votuan Specialen janë tradhtarë.

Zeka i thënë Haradinajt se ka respekt për të.

“Ti edhe mem ra në studio, unë të kapi përqafe”, i ka thënë Zeka Haradinajt.

Në anën tjetër, Nasim Haradinaj tha se deputetët që votuan për Specialen duhet të japin dorëheqje.

“Çdo gisht i çuar në Kuvend për Gjykatë është tradhti. Remzi Shala ka me pa shumë shpejt se ku është qëllimi i tyre. Remzia ka mujt mos me nënshkru hiç atë letër që ia kanë sjell. Çka ka ba përpara UDB’a me kërcënime e rrëmbime të tilla, tash a po vepron edhe Beogradi. Nuk e njohim këtë Gjykatë, andaj nuk duhet përgjigjur asaj. Kjo Gjykatë Speciale i ka rrënjët në Beograd”, ka thënë ai.

Ai nuk e ka lënë as të flas deputetin e Nismës, Milaim Zekën, të cilit i ka thënë se deputetët janë ‘rrenca’.

“Për qata jeni në Parlament ju, se jeni rrenca. Ti Milaim e ke nënshkru ligjin e tani i ke rënë pishman. E di që je pishman. Unë s’kam nënshkru kurrgjë. Kom thanë që Gjykata ka me dështu. Me pas 1 pikë fytyrë krejt duhet me dhanë dorëheqje. S’kish pas fytyrë me dal me fol ma për këtë punë”, ka thënë Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...