Thaçi tregon se a do të shkonte sërish në luftë - Bota Sot
Thaçi tregon se a do të shkonte sërish në luftë

Aktuale

Thaçi tregon se a do të shkonte sërish në luftë

Më: 14 dhjetor 2018 Në ora: 18:18
Hashim Thaçi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka treguar se nëse do të shkonte sërish në luftë.

Në një intervistë, Thaçi është pyetur nga gazetari se nëse do të shkonte sërish të luftonte ai është përgjigjur se do të respektonte të gjitha ligjet e Kosovës.

“Unë respektojë për paqe do të ruaj paqen në Kosovë dhe unë si komandant supreme do t’i respektojë të gjitha ligjet e Kosovës. Formimi i ushtrisë së Kosovës është mesazh për paqe”, ka thënë Thaçi.

Sot deputetët e Kuvendit të Kosovës, ka votuar pro transformimit të Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK), në ushtri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...