Limaj: Kënaqësi e veçantë të parakaloj para ushtarëve të Kosovës - Bota Sot
Limaj: Kënaqësi e veçantë të parakaloj para ushtarëve të Kosovës

Aktuale

Limaj: Kënaqësi e veçantë të parakaloj para ushtarëve të Kosovës

Më: 14 dhjetor 2018 Në ora: 19:01
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka marrë pjesë në pritjen shtetërore për nderë të formimit të Ushtrisë së Kosovës.

Limaj me këtë rast ka thënë se sot ishte një ditë e madhe për qytetarët e Kosovës.

Sot, sipas zëvendëskryeministrit Limaj nisi një kapitull i ri dhe po rrumbullakohet konsolidimi i shtetit të Kosovës.

Përpjekjet shekullore të brezave të ndryshëm, sipas Limajt, u kurorëzuan me votimin e sotëm në Kuvendin e Kosovës.

I pari i Nismës ka falënderuar të gjithë aleatet ndërkombëtare ne krye me SHBA-të për mbështetjen e vazhdueshme për shtetin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...