Rama: Duhet të jemi të gatshëm për çdo situatë - Bota Sot
Rama: Duhet të jemi të gatshëm për çdo situatë

Aktuale

Rama: Duhet të jemi të gatshëm për çdo situatë

Më: 14 dhjetor 2018 Në ora: 19:40
Foto ilustrim

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtnant Rrahman Rama flet pas mandatimit të Ushtrisë së Kosovës.

Rama: Duhet të jemi të gatshëm për çdo situatë

“Po ndjehem shumë mirë. Realisht, ndjenjat ne ushtarakët nuk i shprehim shumë por po ndjehem shumë mirë. Është një ditë e veçantë, është një ditë historike për shtetin e Kosovës.... Ne duhet të jemi të gatshëm për çdo situatë që mund të vijë, dhe ne jemi nën kontrollin civil demokratik të Forcës dhe çdo vendim, çdo urdhër që vjen duhet ta zbatojmë”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...