Alpinistët e Kosovës, ngjitja me kthetra e përmes litarëve në Nepali - Bota Sot
Alpinistët e Kosovës, ngjitja me kthetra e përmes litarëve në Nepali

Alpinizem

Alpinistët e Kosovës, ngjitja me kthetra e përmes litarëve në Nepali

Nga: K. G. Më: 16 prill 2019 Në ora: 11:14
Alpinistët e Kosovës, ngjitja me kthetra e përmes litarëve në Nepali

Alpinistët Mrika e Arianit Nikçi vazhdojnë ngjitjen në majet e ndryshme më të larta të botës.  Babë e bijë kanë postuar disa fotografi në Maja Lobuche të Nepalit.

Image

Pamje të bukura por edhe në anën tjetër që shtojnë emocione të thella kur shikon edhe natyrën mahnitëse po ashtu edhe lartësinë.  
“Maja Lobuche 6119 lmd, Nepal, Himalaje.

Image

Ngjitja me kthetra, përmes litarëve, linjave fikse, lartësia e madhe mbidetare, për disa orë rresht, moti i ndryshueshëm,.... bën që kjo maje të respektohet!”, shkruan Mrika. 

Image

Babë e bijë shpalosin edhe flamurin e Kosovës dhe atë Kombëtar. Një atraksion në majet e Lobuches.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...