Një muaj larg nga Kosova 

Alpinizem

Një muaj larg nga Kosova 

Nga: K. G. Më: 11 qershor 2019 Në ora: 12:26
Arineta Mula

Alpinistja Arineta Mula befason me një përshkrim që ka bërë në profilin e saj. “Shpesh harrojmë që përditshmëria është gjithçka që të mban gjallë. 
Kur përditshmëria ndryshohet ndërron trupi mendja e zemra. 
Një muaj larg nga Kosova Trail Running Association m'la me kuptu që pavarësisht që po qëndroja në mal në vendin që e dua, e përditshmja ime është këmbët e mija te shkelin tokën derisa e buzëqeshun qëndroj afër njerëzve qe nëpërmjet vrapimit kane gjet lumturinë.
Ju lumtë për garën e parë ndërkombëtare në vend. Jeni 💙 e Kosovës! Gërmia Ultra Trail
Faleminderit motrës Valona Mula dhe vëllait Arianit Mula që bashkë me shoqëri vrapuan në garë duke me mbajtur afër gjate krejt kohës. Ju dua. Shihem shpejt në vrapim – teamKTRA”, shkruan Mula.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat