Definimi dhe krijimi i Rrjetit të Shtigjeve Rekreative, Sportive... - Bota Sot
Definimi dhe krijimi i Rrjetit të Shtigjeve Rekreative, Sportive...

Alpinizem

Definimi dhe krijimi i Rrjetit të Shtigjeve Rekreative, Sportive...

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 12:24
Definimi dhe krijimi i Rrjetit të Shtigjeve Rekreative, Sportive...

Memorandumi i Bashkëpunimit në mes të Klubi Alpin Prishtina dhe Komuna e Prishtinës Drejtoria e Parqeve, është platforma bazike e Definimit dhe Krijimit të Rrjetit të Shtigjeve Rekreative, Sportive dhe Turistike, e që përfshinë Regjionin e Gollakut dhe Parkun e Gërmisë.

Resurset e shumta në veri - lindje të Prishtinës më në fund do të fillojnë të marrin formë në kuptimin e Rrjetit Logjik të Shtigjeve, platformë kjo e cila do të jetë dinamike dhe do të bazohet në Planin Rregullativ dhe Planin Zhvillimor të këtij rajoni.

Zhvillimi i këtij projekti, implementimi dhe mbikëqyrja e fazave të punës do të bëhet së bashku me të gjitha organet kompetente të Komuna e Prishtinës, me theks të veçantë Drejtoria e Parqeve dhe Zyra Ligjore e KK Prishtinë.

Kjo Marrëveshje do ta rendisë Prishtinën në vendin e qyteteve të cilat e kanë të rregulluar qështjen e rrjetit të shtigjeve dhe të njejtin e konsiderojnë resurs kombëtar; prandaj së shpejti do tu informojmë më detaje tjera, njofton klubi alpin Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...