Mrika me fjalë të dhimbshme! - Bota Sot
Mrika me fjalë të dhimbshme!

Alpinizem

Mrika me fjalë të dhimbshme!

Më: 4 tetor 2019 Në ora: 12:47
Mrika me fjalë të dhimbshme!

Alpinistja e Kosovës, Mrika Nikçi, me disa fjalë të dhimbshme. 

“Në këtë ditë. Në këtë ditë më mungon shumë,

Aso moshe kur rrinim bashkë, vijonim mësimet e fillores e unë ushtroja karate, më thoje dhe besoje që nuk ka më të fortë se unë...

E unë, unë e lash karaten e i ngjita bjeshkët, .... i ngjita laartë, aq lartë edhe përmbi re...aq lartë ku mendoja se po prek qiellin me dorë... aq lartë sa shumë hera kam qenë shumë afër teje....

Por që ti, engjëlli im mbrojtës, prapë më the dhe besove që nuk ka më të fortë se unë, ...prandaj,...”, shkruan Mrika.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat