Mbretëresha e bjeshkëve të Kosovës - Bota Sot
Mbretëresha e bjeshkëve të Kosovës

Alpinizem

Mbretëresha e bjeshkëve të Kosovës

Më: 23 tetor 2019 Në ora: 11:22
Mbretëresha e bjeshkëve të Kosovës

Klubi Alpin Prishtina njofton për ngjitjen bjeshkatare të së dielës, me qëllim, ngjitjen në mbretëreshën e bjeshkëve të Kosovës, Majës së Gjeravicës.

"Gjatë ngjitjes, do të vizitohet edhe Liqeni i Madh i Gjeravicës, Bjeshkët e Junikut, si dhe Qafa e Gusanit.

Rrugëtimi është i organizuar me autobus deri në Junik, si dhe me Vetura Terreni nga Juniku në Bjeshkët e Junikut (Gropa e Erenikut), prej ku edhe fillon ngjitja.

Ky aktivitet do të zhvillohet ditën e diel, me datën 27 tetor", bëhet e ditur nga klubi Alpin Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat