Arineta mori një përgjigje interesante nga Ramush Haradinaj

Alpinizem

Arineta mori një përgjigje interesante nga Ramush Haradinaj

Nga: K. G. Më: 4 dhjetor 2019 Në ora: 11:19
Arineta mori një përgjigje interesante nga Ramush Haradinaj

Alpinistja e mirënjohur, Arineta Mula, tregon një përgjigjet interesante të kryeministrit në largim Ramush Haradinajt. 

“Ramush Haradinaj më tha: ‘gjatë luftës bashkë me Luanin shumë kohë kemi kalu nëpër bjeshkë, derisa e dinim që kishim armikun, natyra ka qenë miku jonë’.

Përgjigjen e mora nga pyetje ime: ‘pse ke vendos me bë ngjitjen e malit Korab nga Restelica që është shumë e gjatë dhe sfiduese’.

Ky shteg për mua lidhet me këtë shprehje të vërtetë e të bukur, me këtë histori që i takon krejt vendit. E kuptova më shumë se kurrë lidhjen e natyrës me njeriun.

Nuk mund të jetë veç pasion. Është lidhje më e thellë e asaj që nuk ekziston por është e gjallë brenda nesh gjithmonë.
Kaluam 24 km dhe arritëm deri në 2385 m”, kështu ka shkruar ditë me parë Mula.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat