Çmenduria e ‘Tigrit’ të Deçanit

Alpinizem

Çmenduria e ‘Tigrit’ të Deçanit

Nga: K. Goca Më: 4 shkurt 2020 Në ora: 17:45
Çmenduria e ‘Tigrit’ të Deçanit

Sportet ekstreme sa janë të frikshme aq edhe të këndshëm për syrin e shikuesit. 

Shkëlqim Berisha është i jashtëzakonshëm garat me makina dhe në vendet të rrezikshmërisë së lartë – në vendet malore.

Ai çdo të diel shtyhet me makina në bjeshkët e ndryshme të Kosovës, duke e zërë, vendin e parë.

Çdo garë ia rritë adrenalinën.

Image

Ai njihet si “Tigri” i Deçanit, i cili së fundmi ka garuar edhe në malet e larta të Tropojës, ku zuri vendin e parë. 

Jo me kaq, ai me mjeshtrin e tij mahniti të gjithë tropojanët.

Berisha ka reflekse kur nget makinën dhe kjo është një përparësi e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat