Vajza nga Kosova, që pushtoi majat më të larta të botës - Bota Sot
Vajza nga Kosova, që pushtoi majat më të larta të botës

Alpinizem

Vajza nga Kosova, që pushtoi majat më të larta të botës

Nga: K. G. Më: 25 shkurt 2020 Në ora: 12:47
Mrika majtas dhe përkrah saj Fatmire Mulhaxha Kollçaku

Vajza e talentuar nga Kosova, alpinistja Mrika Nikçi së bashku me babain e saj, Arianiti, para pak muajve pushtuan majat më të larta të botës.  

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, ka një mesazh komlimentues për vajzën pejane. 

”Alpinistja 17 vjeçare nga Peja, Mrika Nikçi, ka shënuar edhe një sukses të madh – është bërë vajza më e re në botë që ka arritur të kalojë sfidën në alpinizëm të njohur si ‘Seven Summits’, shkroi Mulhaxha Kollçaku në profilin e saj në facebook. 

Mrika ka fascinuar botën e alpinizmit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat