Në ecjen bjeshkatare në Bjeshkët e Llapit - Bota Sot
Në ecjen bjeshkatare në Bjeshkët e Llapit

Alpinizem

Në ecjen bjeshkatare në Bjeshkët e Llapit

Më: 27 shkurt 2020 Në ora: 15:14
Në ecjen bjeshkatare në Bjeshkët e Llapit

Klubi Alpin Prishtina fton të merrni pjesë në ecjen bjeshkatare në Bjeshkët e Llapit, më saktësisht ngjitjen në Majën e Musincës.

Ky aktivitet do të zhvillohet ditën e diel me datën 1 mars. Ky shtegtim është i kategorisë së mesme dhe i përshtatshëm edhe për fillestarët.

Karakteri i Shtegut: Shtigje të gjëra, livadhe malore dhe lartësi piktoreske
Kërkesa: Përgatitje për ecje standarde bjeshkatare; ushqim të zakonshëm dhe ujë.

"Kësaj radhe do të ecim nëpër Bjeshkët e Llapit, nëpërmes Luginës së Llapit dhe vargmaleve verilindore të Kosovës. Pikënisja bëhet nga fshati Murgull për të vazhduar drejt kurrizore dhe Majës së Musincës, ku edhe bëhet pushimi i drekës. Kthimi bëhet nëpër territorin të fshatit Bellasicë", njofton klubi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat