E rëndë, vdes sportisti në moshën 36-vjeçare, shkak virusi korona

Alpinizem

E rëndë, vdes sportisti në moshën 36-vjeçare, shkak virusi korona

Nga: K. G. Më: 22 korrik 2020 Në ora: 15:31
E rëndë, vdes sportisti në moshën 36-vjeçare, shkak virusi korona

Anëtari i sporteve ekstreme Irhad Zukiç (36 vjeç) vdes për shkak të Covid 19. Klubi i sporteve ekstreme "ExtremeSport Sarajeva" i tha lamtumirën anëtarit të saj.

Vdekja e Irhad Zukiç,  anëtar i paraglidingut dhe alpinistë, tronditi Bosnjën dhe Hercegovinën.

"Largimi yt i papritur na theu zemrat. Ne jemi pafundësisht mirënjohës për të gjitha momentet e suksesit që mund të ndanim sepse kalimi i kohës me ju ka qenë gjithmonë i lumtur, i buzëqeshur dhe i veçantë. I buzëqeshur atje ku po fluturon tani sepse do të të kujtojmë kështu, miku im i mirë ”, thuhet mes të tjera nga klubi satajevas.

Irhad Zukiç ndërroi jetë këtë mëngjes rreth orës 05.00, si pasojë e virusit korona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat