Uta me një mesazh interesant

Alpinizem

Uta me një mesazh interesant

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 13:06
Uta me një mesazh interesant

Alpinistja e mirënjohur Uta Ibrahimi ka bërë një foto interesante dhe ka një mesazh të fortë. 

“Lindjen e diellit e pash nga Maja Ararat 5173 metra lartësi mbidetare, maja më e lartë e Turqisë.

Shumë njerëz më kanë përkrah nëpër të gjitha ekspeditat, po asnjëherë më shumë se këtë herë në mendje e zemër, e kam pas nënën e babën tim! 

Image

E këtë ngjitje, që ish goxha, ja kushtoj prindërve të mi që më përkrahin çdo ditë që unë me pa sa ma shumë lindje të diellit nga majat e botës, e besa shumë re poshtë meje, e shumë prindërve të tjerë gjithandej që i përkrahin fëmijët e tyre, e sidomos çikat!”, shkruan mes të tjera Uta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat