Grupi që eci deri në maje u ndal në Majën e bjeshkës së Malësorit

Alpinizem

Grupi që eci deri në maje u ndal në Majën e bjeshkës së Malësorit

Më: 21 gusht 2020 Në ora: 13:39
Grupi që eci deri në maje u ndal në Majën e bjeshkës së Malësorit

Ishte një ditë e bukur me diell, rreshje shiu dhe mjegull në maje të Gurit te Kuq.

"Pas arritjes te liqeni i parë, 2/3 e grupit vazhduan për ne majën më të lartë në Rugovë, Gurin e Kuq 2522m ndërsa 1/3 e grupit ndejti te liqeni ose shkoi te Qafa dhe Llazi i dhisë mbi Liqenat.

Grupi që eci deri në maje u ndal në Majën e bjeshkës së Malësorit, pa u lëshuar dhe ngjitur prapë në maje të Gurit të Kuq pasi në ate vend filloi një rrebesh i ashper i shiut.

Anipse ishte mot i përzier me diell, të rreshura dhe mjegull, të gjithe pjesmarrësit kaluan një ditë të paharrueshme pozitive", njofton Kosova Hiking Trips.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat