Lila: Atje ku asfalti nuk mbërrin dhe ku natyra mbrohet me egërsi 

Alpinizem

Lila: Atje ku asfalti nuk mbërrin dhe ku natyra mbrohet me egërsi 

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 12:14
Lila: Atje ku asfalti nuk mbërrin dhe ku natyra mbrohet me egërsi 

Një panoramë e bukur në Alpet Shqiptare!

Disa nga bjeshkatarë - alpinistë të Republikës së Kosovës vizituan këto alpe përrallore por në anën tjetër shprehën brengën, se po dëmtohet kjo natyrë mahnitëse nga të pandërgjegjshmit.     

"Rreth e rreth Alpeve Shqiptare"!

Image

Atje ku asfalti nuk mbërrin dhe ku natyra mbrohet me egërsi nga vetëdija e ulët e njeriut, e shtunë 19 shtator 2020. 
Rragam-LuguValit-Papluk-Jezercë-Gropat e Bukura-Qafa Pejës-Theth-Qafa Valbonës-Rragam

Image

Kujdes për bjeshkatarë/alpinist: prej qafës së Lugut të Valit deri te Papluka pa litar është e rrezikshme!”, shkruan alpinisti Arben Lila në profilin e tij në facebook.

Image

Panoramë e bukur

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat