Alpinistja e Kosovës, ngjitet në malin më vdekjeprurës të botës

Alpinizem

Alpinistja e Kosovës, ngjitet në malin më vdekjeprurës të botës

Më: 16 prill 2021 Në ora: 21:26
Uta Ibrahimi

Alpinistja e Kosovës, Uta Ibrahimi, shkakton senzacion.

Ajo ngjitet në malin me vdekjeprurës në botë, në Anapurna - 8.091 m/lmd.

Një sukses i jashtëzakonshëm për trimëreshën tonë, që falë zgjuarsisë dhe guximit të saj, arriti një mrekulli të radhës, por kësaj radhe me rrezikshmëri të lartë.  

Image

“Misioni u krye! Mali më vdekjeprurës i botës u ngjit me sukses.

Mezi po presim që ekipi të mbërrijë në Kampin 1. Skuadra ka arritur të shkojë në C4. Fitore”, ka shkruar Uta në faqen e saj në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat