Raporti i Buzzfeed thotë që Trump 'e udhëzoi Cohen për të gënjyer' - Bota Sot
Raporti i Buzzfeed thotë që Trump 'e udhëzoi Cohen për të gënjyer'

Amerika

Raporti i Buzzfeed thotë që Trump 'e udhëzoi Cohen për të gënjyer'

Nga: A.Sh Më: 18 janar 2019 Në ora: 11:18
Donald Trump

Politikanët demokratë të SHBA-së, thonë se do të hetojnë akuzat se Presidenti Trump e drejtoi avokatin e tij personal për një kohë të gjatë që të gënjejë në Kongres.

Një raport i Buzzfeed News thotë se zoti Trump drejtoi Michael Cohen të gënjejë rreth planeve për të ndërtuar një Kullë për Trump në Moskë.

Cohen tashmë ka pranuar të gënjejë kur projekti i biznesit përfundoi.

Trump ende nuk i është përgjigjur drejtpërdrejt akuzave të raportit - por ai më parë ka mohuar ndonjëherë që drejton ish-avokatin e tij për të shkelur ligjin.

Komiteti i inteligjencës i Dhomës së Përfaqësuesve do të hetojë pretendimet, thotë kryetari i ri i saj, Adam Schiff.

"Pretendimi se Presidenti i Shteteve të Bashkuara mund të ketë nënshtruar provat para drejtësisë përpara komitetit tonë në një përpjekje për të kufizuar hetimin dhe për të mbuluar marrëdhëniet e tij të biznesit me Rusinë është një nga më seriozët e deritanishme", shkroi Schiff në Twitter.

"Ne do të bëjmë atë që është e nevojshme për të gjetur nëse është e vërtetë," shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...