Trump përballët me një tjetër akuze të rëndë - Bota Sot
Trump përballët me një tjetër akuze të rëndë

Amerika

Trump përballët me një tjetër akuze të rëndë

Më: 18 janar 2019 Në ora: 19:30
Michael Cohen dhe Donald Trump

Presidenti Donald Trump po përballet sot me akuza të reja, në mesin e më të rëndave kundër tij, pasi sipas opozitës demokrate presidenti do t’i ketë kërkuar ish-avokatit të tij të gënjejë në Kongres, në një episod të ri të dosjes ruse, e shndërruar tashmë në burim shqetësimi për presidencën e tij.

Të enjten në mbrëmje, ueb faqja “BuzzFeed News” zbuloi bazuar në dy burime të policisë federale në kushte anonimati, që Donald Trump do t’i kërkonte ish-avokatit të tij Michael Cohen për të gënjyer gjatë marrjes në pyetje në Kongres në vitin 2017 në lidhje me bisedimet rreth një projekti të pasurive të patunshme në Rusi, shkruan ATSH.

Akuza është e rëndë. Sipas “BuzzFeed”, kemi të bëjmë me shembullin e parë të Trump që i kërkon një vartësi të gënjejë drejtpërdrejtë në lidhje me bizneset e tij me Rusinë.

Demokratët reaguan menjëherë pas informacioneve kompromentuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...