Më shumë se 12 persona shpëtohen në WorldSea - Bota Sot
Më shumë se 12 persona shpëtohen në WorldSea

Amerika

Më shumë se 12 persona shpëtohen në WorldSea

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 11:32
Foto

Policia thotë se më shumë se 12 persona të bllokuar në një udhëtim në SeaWorld në San Diego janë shpëtuar.

Policia e San Diegos thotë për FOX5 News se rreth gjashtë barka u ndalën të funksiononin të hënën natën pasi që erërat e fuqishme ndodhi një shpërthim i madh në një ndërprerës në "Bayside Skyride". Autoritetet kishin vlerësuar se midis 15 dhe 30 vetë ishin të bllokuar, disa prej tyre në barka të pezulluara mbi ujë . Gjashtëmbëdhjetë prej tyre u shpëtuan, shkruan AP, përcjell "Bota Sot".

Ata pastaj u vlerësuan nga ekipet mjekësore.

SeaWorld tha në një deklaratë se do të kryejë një inspektim të plotë të udhëtimit përpara rihapjes.

Shërbimi Kombëtar i Motit thotë se në atë kohë ishte rreth 49 gradë në San Diego.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...