SHBA refuzon të pezullojë avionin Boeing 737 Max - Bota Sot
SHBA refuzon të pezullojë avionin Boeing 737 Max

Amerika

SHBA refuzon të pezullojë avionin Boeing 737 Max

Më: 13 mars 2019 Në ora: 09:31
Boeing 737 Max

Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA deklaroi se nuk do të pezullojë avionin Boeing 737 Max pavarësisht presionit në rritje nga senatorët dhe sindikatat e punëtorëve.

Ky autoritet tha se një rivlerësim tregoi se “nuk ka probleme sistematike të performancës” dhe nuk ka bazë për pezullimin e avionit.

Kosova, Mbretëria e Bashkuar, Kina, Bashkimi Europian, Australia, Hong Kongu, Vietnami, Zelanda e Re dhe disa vende të tjera ndaluan fluturimet me këtë lloj avioni në hapësirat e tyre ajrore.

Kjo pas rrëzimit të një avioni të njëjtë të “Ethiopia Airlines” ku mbetën të vdekur 157 personat që ishin në bord.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...