Një udhëheqës i lartë i familjes së krimit Gambino është vrarë në Nju Jork - Bota Sot
Një udhëheqës i lartë i familjes së krimit Gambino është vrarë në Nju Jork

Amerika

Një udhëheqës i lartë i familjes së krimit Gambino është vrarë në Nju Jork

Më: 14 mars 2019 Në ora: 15:56
Foto

Kreu i reputacion i familjes së krimit të Gambino të Nju Jorkut, Frank Cali, është vrarë jashtë shtëpisë së tij, thonë policia e qytetit, shkraun AP.

Cali, 53 vjeç, u qëllua disa herë në lagjen Todt Hill të Staten Island të mërkurën mbrëma dhe vdiq më vonë në spital.

Vrasësi i paidentifikuar u arratis nga skena në një makinë blu, thanë dëshmitarët.

Media e Nju Jorkut thotë se është vrasja e parë në shënjestër e një bosi mob në qytet që nga viti 1985.

Operacioni Gambino thuhet të jetë një nga pesë familjet mafioze historike italiane dhe amerikane në Nju Jork.

Asnjë informacion tjetër nuk ishte siguruar nga policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...