Të gjithë diplomatët amerikanë largohen nga Venezuela - Bota Sot
Të gjithë diplomatët amerikanë largohen nga Venezuela

Amerika

Të gjithë diplomatët amerikanë largohen nga Venezuela

Më: 14 mars 2019 Në ora: 19:39
Mike Pompeo

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, konfirmoi se personeli diplomatik amerikan i mbetur në Venezuelë ishte larguar sot nga ky vend.

"Diplomatët amerikanë tani do të vazhdojnë misionin e tyre nga vende të tjera ku ata do të vazhdojnë të ndihmojnë në menaxhimin e ofrimit të ndihmës humanitare për popullin e Venezuelës dhe mbështetjen e pjesëmarrësve në protesta demokratike që i japin zemër tiranisë", tha Pompeo në një deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...